Stříbrná medaile UJAK k promoci Ing. 37 mm proof

 

Autorem je Irena Hradecká, Dis.

Napadlo vás někdy, že téměř za vším, za čím nenajdete přírodu, objevíte práci inženýrů? Zvykli jsme si věci používat a jejich neustálé zdokonalování nám přijde jako samozřejmost moderní doby. Ovšem tato „samozřejmost“ stojí často mnoho desítek let myšlení, bádání a vývoje. Ale především několik roků univerzitních studií. Jejich završením se pak z absolventa stává inženýr. Pro výjimečnou příležitost promoce připravila Česká mincovna stříbrnou titulární medaili Univerzity Jana Amose Komenského v mimořádném lesku kvality proof.

Autorkou předlohy se stala talentovaná výtvarnice Irena Hradecká, Dis., která připravila pro averz impozantní grafiku znázorňující směrovou růžici a mapu světa spolu s nápisem Inženýr. Reverz pak náleží portrétu Jana Amose Komenského. Celosvětově uznávaný pedagog a spisovatel patří i pro své vlastenectví a lásku k českému národu k jedné z nejdůležitějších postav našich dějin a oprávněně mu přísluší čestné místo na uměleckých dílech vyzdvihujících důležitost vzdělání.

Univerzita Jana Amose Komenského se pyšní titulem první soukromé vysoké školy v České republice, jíž se podařilo získat statut univerzity. Je zaměřena na společenskovědní disciplíny, v jejichž rámci nabízí skutečně široký okruh oborů. Mezi stěžejní programy patří Speciální pedagogika, Vzdělávání dospělých, Andragogika, Evropská hospodářskosprávní studia, Sociální a mediální komunikace, Management cestovního ruchu, Právo v podnikání, Manažerská studia, Audiovizuální komunikace a tvorba a Scénická a mediální studia. Na stále větší oblibě získávají také později zařazené obory Pojišťovnictví a Bezpečnostní studia.

Univerzita Jana Amose Komenského Praha, s.r.o. vznikla původně jako Vysoká škola Jana Amose Komenského, s.r.o. v roce 2001 na základě státního souhlasu a akreditace prvního studijního programu a oboru. Deset let existence uznávaného vzdělávacího ústavu přineslo tisíce spokojených studentů a úspěšných a žádaných absolventů. Není tedy divu, že se Univerzita Jana Amose Komenského stala největší soukromou vysokou školou v naší zemi.

Medaile UJAK k promoci Ing. je hodnotným dárkem, který bude navěky připomínat cenný okamžik, kdy akademický titul inženýr zazní aulou následován jménem právě vašeho blízkého. Své gratulace nemůžete vyjádřit lépe než skvostnou pamětní medailí!

 

medaile5 Materiál: Stříbro
Váha: 31,1 g
Ryzost: 999 / 1000
Průměr: 37 mm
Provedení: Proof
Hrana: Hladká
Autor averzu: Irena Hradecká, DiS.
Autor reverzu: Irena Hradecká, DiS.
Číslo: 60894-711
Datum emise: Červen 2014
Balení: Modrá kožená etue
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano

Cena včetně DPH

2 000,-