Stříbrná medaile UJAK 28 mm proof

 

Autorem je Irena Hradecká, Dis.

Odměnou každého, kdo úspěšně dokončil svá vysokoškolská studia, je akademický titul. Ať už čerstvý bakalář, inženýr nebo magistr, všichni si zaslouží naše velké uznání za svou píli a snahu. Česká mincovna připravila speciálně pro posluchače Univerzity Jana Amose Komenského v Praze poděkování ve formě malého uměleckého díla – medaili z ryzího stříbra. Jejím věnováním vystihnete čerstvým absolventům všechny pocity a přání, které lze slovy zformulovat jen stěží.

Ryzí stříbro je pro svůj lesk a eleganci užíváno v numismatice již od pradávna. Umělecké zpracování mu pak dává dvojnásobný půvab. Pamětní medaili Univerzity Jana Amose Komenského ho vtiskla vynikající medailérka Irena Hradecká, Dis. Averz vyzdobila působivou grafikou – na pozadí zeměpisné sítě vytvořila směrovou růžici a mapu světa. Reverzu vévodí portrét Jana Amose Komenského, člověka, jehož cenné pedagogické a humanitní myšlenky zní stejně naléhavě již po čtyři staletí.

Univerzita Jana Amose Komenského se pyšní titulem první soukromé vysoké školy v České republice, jíž se podařilo získat statut univerzity. Je zaměřena na společenskovědní disciplíny, v jejichž rámci nabízí skutečně široký okruh oborů. Mezi stěžejní programy patří Speciální pedagogika, Vzdělávání dospělých, Andragogika, Evropská hospodářskosprávní studia, Sociální a mediální komunikace, Management cestovního ruchu, Právo v podnikání, Manažerská studia, Audiovizuální komunikace a tvorba a Scénická a mediální studia. Na stále větší oblibě získávají také později zařazené obory Pojišťovnictví a Bezpečnostní studia.

Univerzita Jana Amose Komenského Praha, s.r.o. vznikla původně jako Vysoká škola Jana Amose Komenského, s.r.o. v roce 2001 na základě státního souhlasu a akreditace prvního studijního programu a oboru. Deset let existence uznávaného vzdělávacího ústavu přineslo tisíce spokojených studentů a úspěšných a žádaných absolventů. Není tedy divu, že se Univerzita Jana Amose Komenského stala největší soukromou vysokou školou v naší zemi.

Medaile UJAK ve špičkovém lesku bude mít jednoznačně čestné místo ve velkých sbírkách i jako solitérní památka. Každý, komu ji věnujete, si je totiž velmi vědom náročné cesty, která k získání vysněného titulu vedla, a obrovské zodpovědnosti, kterou na sebe volbou své profese vzal. Za to jim přece ušlechtilý projev díků patří!

 

medaile1 Materiál: Stříbro
Váha: 13 g
Ryzost: 999 / 1000
Průměr: 28 mm
Provedení: Proof
Hrana: Hladká
Autor averzu: Irena Hradecká, DiS.
Autor reverzu: Irena Hradecká, DiS.
Číslo: 60895-711
Datum emise: Červen 2014
Balení: Modrá kožená etue
Číslovaná emise: Ne
Certifikát: Ano
Balení kapsle: Ano

Cena včetně DPH

1 050,-